Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Farbki plakatowe od pokoleń

Farby plakatowe wielu osobom kojarzą się z beztroskim dzieciństwem oraz zabawą, którą zapewniały. Wystarczyło bowiem kilka kolorów, coś do malowania i pędzelek, aby uśmiech z twarzy dziecka nie schodził przez długi czas. Wówczas każdy maluch mógł puścić wodze nieskończonej fantazji i malować to, co mu się żywnie podobało. Dziś jednak jest podobnie – farbki plakatowe mogą zapewnić doskonałą zabawę także nowym pokoleniom.

Czym są farby plakatowe?

Farby plakatowe to rodzaj farb wodnych, które charakteryzują się czystymi i mocno intensywnymi kolorami. Są one idealnym prezentem dla małego artysty, który z całą pewnością szybko zabierze się do pracy i będzie tworzył malunki na miarę Pabla Picassa. 

Farbki plakatowe są znane przede wszystkim ze swojej trwałości oraz intensywnych kolorów. Co więcej, posiadają one doskonałą przyczepność, w związku z czym można nimi malować dosłownie wszystko – od kartki papieru przez kartony, drewno i ceramikę, aż na kamieniach skończywszy. Farby po wyschnięciu stają się matowe, ale kolory nie tracą na swojej intensywności. Ponadto, są one odporne na działanie światła i ścieranie. 

Gdzie kupić farby plakatowe?

Farby plakatowe ze sklepu Szkolnezakupy.pl występują w postaci tubek lub niewielkich słoiczków. Posiada je raczej każdy sklep online z artykułami plastycznymi, a także sklepy stacjonarne. Można je kupić w opakowaniach z sześcioma, dwunastoma, bądź dwudziestoma czterema kolorami.

Comments are closed.