Kredki akwarelowe – wspierają kreatywność dziecka

Malowanie sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Pobudza jego kreatywność i uczy koncentracji. Ponadto rozwija koordynację oko – ręka oraz małą motorykę, niezwykle ważne podczas nauki pisania. Większość dzieci lubi malować, czerpiąc z tej formy zabawy dużo radości. Dlatego też warto kupić dziecku kredki akwarelowe, które dając dziecku różne możliwości malowania, wspierają jego kreatywność.

Zalety kredek wodnych

Niewątpliwą zaletą kredek wodnych (zobacz) jest to, że łączą w sobie cechy farb i tradycyjnych kredek. Dzięki temu dają dziecku mnóstwo możliwości na rozwijanie swojej wyobraźni i tworzenie rozmaitych rysunków.
W przeciwieństwie do tradycyjnych kredki z twardy grafitem, kredki wodne mają miękki wkład przez co zdecydowanie łatwiej się nimi maluje. Ponadto kredek akwarelowych można też używać jak farb. Wystarczy mokrym pędzelkiem nabierać pigment z kredki i malować. Można również fragmenty rysunku powstałego w tradycyjny sposób rozmazać za pomocą mokrego pędzla. Techniki malowania będą więc zależeć od pomysłowości dziecka.

Pobudzają dziecięcą kreatywność

Nie ulega wątpliwości, że malowanie sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Samodzielne tworzenie rysunków czy też kolorowanie gotowych w kolorowankach pobudza zmysły i wyobraźnię. Kredki akwarelowe umożliwiają malowanie dziecku na mnóstwo sposobów, co jeszcze bardziej rozwija jego kreatywność i zachęca do działania w roli malarza-artysty.