AUTOCHODZIK

W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym ,,Autochodzik”, którego celem jest przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Uczestniczymy w tym programie już po raz kolejny ponieważ bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Przez cały rok będziemy skupiać uwagę by chronić, uczyć i rozwijać praktyczne umiejętności naszych przedszkolaków angażując do tego przedsięwzięcia  również rodziców. Naszym wspólnym zadaniem będzie realizacja  czterech etapów: PIESZY, ODBLASKI, PASAŻER, ROWERZYSTA.

ETAP I : PIESZY

Głównym tematem tego etapu jest pieszy jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego.

Podczas pierwszego z etapów w grupach zostały omówione następujące  zagadnienia: znaki, zebra, różne sygnalizatory, zasada LPL. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali zadania które otrzymały do wykonania do domu w mini przewodnikach ,,Koła stop, robisz krok”