Misie gr. I

teddy-bear-32315_960_720

W grupie „Misie” pracują z dziećmi:

p. Iwona – nauczyciel i dyrektor przedszkola

p. Ewa – nauczyciel,

p. Kasia –pomoc do dzieci,

p. Bożena- woźna oddziałowa.

Zajęcia dodatkowe:

melody-297358_1280      rytmika      – czwartek 10.40-11.10

– piątek 14.10-14.40 (prosimy odbierać dzieci po godzinie 14.30)

religia        – czwartek 13.45- 14.00

united-kingdom-162452_1280 j. angielski – wtorek 8.55- 9.15

– piątek 8.45- 9.05

Z okazji kończącego się roku przedszkolnego składamy wszystkim Rodzicom podziękowania za współpracę, zaufanie i życzliwość.

Wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Opiekunom życzymy udanego wypoczynku, samych słonecznych dni, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Panie z grupy „Misie”

W najbliższym czasie…………….

• 7 czerwca 2017r. (środa) – wycieczka autokarowa do Kiełpina „Od gospodarza do piekarza” (finansowane z Rady Rodziców – prosimy o uregulowanie wszelkich płatności) . Prosimy o przyprowadzenie tego dnia dzieci do 7: 30. Wyżywienie na wycieczkę zapewnia przedszkole. Powrót ok. 14:30.
  • 27 czerwca 2017r. (wtorek)- zapraszamy rodziców o godz. 15.15 na festyn rodzinny z okazji zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy Amelce

wyróżnienia w międzyprzedszkolnym

konkursie plastycznym „Wiosenne kwiaty”

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE I OPIEKUŃCZE NA CZERWIEC 2017 R. DLA GRUPY „MISIE”

Tematyka miesiąca:

1. U rolnika na wsi.
  2. Kim będę, gdy dorosnę
  3. Kolory lata.
  4. Już wakacje.

Wdrażanie do samodzielności w codziennych sytuacjach oraz stosowania zasad kulturalnego zachowania się przy stole, w czasie uroczystości, w miejscach publicznych.

Rozwijanie umiejętności związanych z poznawaniem świata zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem zwierząt hodowlanych.

Kształtowanie umiejętności liczeni i działania na zbiorach.

Rozwijanie umiejętności dostrzegania i rozumienia rytmów.

Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za ład i porządek w najbliższym otoczeniu.

Systematyczne rozwijanie sprawności narządów artykulacyjnych i umiejętności regulowania siły i długości fazy wydechowej.

Rozwijanie umiejętności porozumiewania się werbalnego i niewerbalnego.

Rozwijanie umiejętności związanych z porządkowaniem, klasyfikowaniem, przeliczaniem.

Rozwijanie umiejętności rozumienia i porządkowania zdarzeń przyczynowo- skutkowych i sekwencji czasowych.

Zachęcanie i motywowanie do codziennego pobytu na świeżym powietrzu, jako warunku zdrowia i sprawności fizycznej.

Uświadamianie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.

Rozwijanie orientacji w przestrzeni.

Jestem duży

Dorota Gellner

Jestem duży!

Byłem mały.

Wróżki mnie zaczarowały!

Jakie wróżki?

Dobre wróżki!

I urosły moje nóżki,

i urosły moje ręce,

włosów mam też chyba więcej.

Patrzcie, jak urosłem cały,

chociaż byłem taki mały.

melody-297358_1280Tydzień

1.Tydzień ma siedem dni

zna je mama, znasz je ty:

poniedziałek, wtorek, środa,

czwartek piątek i sobota.

A w niedzielę razem z mamą

powtórzymy znów to samo.

2. Tydzień ma siedem dni

zna je tata, znasz je ty:

poniedziałek, wtorek, środa,

czwartek, piątek i sobota.

A w niedzielę razem z tatą

powtórzymy znów to samo.

melody-297358_1280

Kiedy słonko świeci

Kiedy słonko jasno świeci

Na wycieczkę idą dzieci

Idę ja, idziesz ty

Kaczki, koty, kury, psy.

Kaczka kwa, kwa, kwa

Kotek miau

Kura ko, ko, ko,

A piesek hau.

melody-297358_1280

Podziękowania

• Dziękujemy Paulince i Bartkowi- absolwentom naszego przedszkola za czytanie dzieciom książeczek.
  • Dziękujemy P. Małgorzacie Kazyszka, P.Karolinie Skoniecznej, P.Marcie Migas za pomoc  przy sprzedaży ozdób na kiermaszu świątecznym,
  • Dziękujemy P. Katarzynie Gajek, Marcie Migas i Małgorzacie Kazyszka za przygotowanie upominków dla dzieci z okazji „Powitania w grupie Misiów” oraz wszystkim Rodzicom, którzy zorganizowali poczęstunek dla dzieci.
  • Dziękujemy P. Jance Duraj za przygotowanie prezentów mikołajkowych dla dzieci,
  • Dziękujemy P. Ani Kowalskiej za przeczytanie dzieciom bajki
  • Dziękujemy P. Sporysz i Julii za wykonanie Marzanny na powitanie wiosny