O nas

image_1  Przedszkole Nr 16 mieści się w budynku przy ul. Rozłogi 13 w Gdańsku–Stogach.
Jest usytuowane z dala od zakładów przemysłowych i ruchliwych ulic, blisko morza, lasu i rekreacyjnego pasa nadmorskiego, a jednocześnie blisko głównych węzłów komunikacyjnych (tramwaj, autobus).
Budynek otacza duży, pięknie zagospodarowany ogród. Pośród zieleni znajduje się wiele urządzeń rekreacyjno – sportowych oraz piaskownice otoczone trawnikiem.

Przedszkole Nr 16 zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat do wspólnej zabawy i nauki. Zapewniamy przyjazną i rodzinną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Posiadamy sale bogato wyposażone w  zabawki i materiały dydaktyczne, które zachęcają dzieci do czynnego i twórczego rozwoju oraz  udziału w zajęciach edukacyjnych. Codziennie bawimy się również w ogrodzie lub spacerujemy w pobliskim lesie oraz na plaży. Przedszkole wyposażone jest w sypialnię oraz salę do ćwiczeń. Dysponujemy również kuchnią, w której panie kucharki gotują dla dzieci pyszne posiłki. Jednocześnie uwzględniamy indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci i szanujemy ich apetyt. W ramach zajęć przedszkolnych realizujemy podstawę programową zatwierdzoną przez MEN. Wspólnie z rodzicami podejmujemy działania wychowawcze zmierzające do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju ich dziecka. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna.

Organizujemy imprezy okolicznościowe zgodnie z kalendarzem roku: Pasowanie na przedszkolaka, Jasełka, Dzień Babci, Dzień Dziadka, święta Wielkanocne, Przywitanie wiosny, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka.