Żabki – Gr. II

zabkizabkizabki

W grupie ŻABKI z dziećmi pracują:

Ewa Długokęcka – nauczyciel

Barbara Obrębska  – nauczyciel (zastępstwo)

Barbara Dąbrowska – pomoc do dzieci

ZAJĘCIA DODATKOWE:

RYTMIKA   rytmika

Poniedziałek- 10.00-10.30

Środa- 10.30-11.00

GIMNASTYKA KOREKCYJNA   gimnastyka

Środa

Dla dzieci zakwalifikowanych przez lekarza ortopedę. W tym roku szk. tylko dla dzieci 6-letnich.

ZAJĘCIA Z LOGOPEDĄ

dla dzieci z opinią o wczesnym wspomaganiu rozwoju,

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI   UK

Wtorek- 10.45- 11.oo (finansowany przez UM) oraz 13.05-13.30 (finansowany przez Radę Rodziców)

Piątek- 10.15- 10.30 (finansowany przez UM) oraz 09.30-09.55 (finansowany przez Radę Rodziców)

Podziękowania:

• Dziękujemy Paniom:Marcie Migas, Małgorzacie Kazyszka i Urszuli Kalisz za pomoc w sprzedaży ozdób na wielkanocnym kiermaszu świątecznym.
  • Wszystkim Rodzicom za okazaną pomoc i wsparcie w organizację uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka; w szczególności za przygotowanie poczęstunku i strojów dla dzieci. Serdeczne podziękowanie kierujemy do mam: Leny, Natalki, Amelki, Franka za nieocenioną pomoc w przebiegu uroczystości. Dziękujemy!!!!
  • Tacie Franka Grzywacza za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki do muzeum,
  • Tacie Zuzi Ziniewicz za pomoc w zorganizowaniu wizyty Straży Granicznej w przedszkolu,
  • Mamom: Tomka Burchardt i Julii Gajek za pomoc w zorganizowaniu mikołajek w grupie,
  • Mamom: Julii Kowalskiej, Amelki Migas, Leny Kazyszka, Natalki Szczęśniak za pomoc w sprzedaży ozdób na kiermaszu świątecznym,
  • Rodzicom Kamila Chyły za pomoc w transporcie sprzętu nagłaśniającego do przedszkola.

W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

09.04.2018r.-20.04.2018r.- Zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Rodzinnym ,,Na Ratunek” organizowanym z okazji Dnia Ziemi -prosimy o wykonanie pojazdów uprzywilejowanych z surowców wtórnych

• 17 .04.2018r. „Królewska droga” cz.1 spotkanie z przewodnikiem miasta Gdańska
  • 24. 04.2018r. „Królewska droga” cz. 2
  • 17 .04.2018r. o godz, 12.30 koncert muzyczny „Na szlaku leśnej przygody”, prosimy o stroje galowe dla dzieci.
  • 26.04.2018r.- dzieci wezmą udział w warsztatach osikowych ,,Pomysłowy Dobromir” (finansuje Rada Rodziców)
  • 21.05.2018 r.- warsztaty „W świecie mrówek ” (koszt pokryty z wyprawki)
  • 23.05.2018 r. o godz.13.00 uroczystość z okazji „Dnia mamy i taty”
  • 29.05.2018 r.- „Kochasz zwierzaki- poznaj alpaki” warsztaty edukacyjne,
  • 30.05.2018 r. – wycieczka autokarowa na farmę strusi do Kniewa (wyjazd 8.30- powrót ok. 14.30)

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne dla grupy „Żabki” na miesiąc kwiecień

1. Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt wkoło
  2. Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza
  3. Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje!
  • Umożliwienie dzieciom zdobywania wiedzy na temat wsi i zwierząt hodowlanych (uświadomienie potrzeby hodowania zwierząt, wskazanie, jakie korzyści przynosi to człowiekowi).
  • Wspieranie dzieci w podejmowaniu prób globalnego czytania prostych wyrazów (5-latki)
  • Umożliwianie zdobywania doświadczeń w mówieniu oraz byciu słuchanym.
  • Wdrażanie do właściwego, bezpiecznego posługiwania się narzędziami oraz kształcenie umiejętności organizowania sobie miejsca do pracy.
  • Kształtowanie u dzieci intuicyjnego rozumienia zdrowia.
  • Zapoznawanie z zawodem lekarza, kształtowanie pozytywnego stosunku do pracowników służby zdrowia.
  • Kształtowanie właściwych zachowań związanych z wizytami w gabinecie lekarskim.
  • Wyrabianie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, przyzwyczajanie do dbania o sprawność fizyczną i własne zdrowie.
  • Rozwijanie zdolności kodowania i dekodowania informacji za pomocą symboli i słów.
  • Kształtowanie właściwego stosunku do ludzi chorych (współczucie, chęć niesienia pomocy).
  • Kształtowanie u dzieci przekonania o konieczności poszanowania przyrody i obowiązku dbania o nią.
  • Zapoznanie z przyczynami zanieczyszczania środowiska naturalnego (wody, gleby, powietrza).
  • Zachęcanie do czynnego udziału w akcjach propagujących idee ekologiczne (np. w akcji „Sprzątanie świata”).
  • Rozwijanie umiejętności grupowania, porządkowania różnych rzeczy.
  • Rozwijanie umiejętności uogólniania, wnioskowania i wypowiadania się w sposób zrozumiały dla innych.
  • Zachęcanie dzieci do eksperymentalnego poznawania świata przyrody.
  • Wdrażanie do samodzielnego podziału zadań podczas pracy w grupie.

Piosenki do nauki:

melody-297358_1280„Mała Micziganka”